Reformer FAQ
pilates warszawa, studio świadomej pracy z ciałem
350517
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-350517,cookies-not-set,eltd-cpt-2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Jak przygotować się do zajęć na reformerze?

Joseph Pilates jest wynalazcą nie tylko metody ćwiczeń, ale też specjalistycznych urządzeń, mających wspierać ćwiczącego w osiągnięciu perfekcyjnego ruchu. Reformer to jedno z nich. Na myśl przywodzi łóżko, wyposażone w ruchomą platformę, system sprężyn i lin.

 

Przed Tobą pierwsze zajęcia pilates na reformerze. Masz trochę wątpliwości i pytań. Nie wiesz, czego się spodziewać. Jeżeli znasz już pilates na macie, to wiedz, że będzie… inaczej 🙂 Czasem łatwiej, czasem trudniej. Pilates to ćwiczenia reedukujące nasze ciało, uczące je jak powinno pracować. Ćwiczenia, które już znasz, prawdopodobnie poczujesz bardziej intensywnie, dokładniej. 

 

Czy na macie, czy na dużym sprzęcie – pilates jest treningiem poprawiającym siłę, elastyczność i koordynację. Wymaga skupienia, precyzji i kontroli nad ruchem (i urządzeniem).

 

Zajęcia na reformerach to świetna propozycja zarówno dla początkujących w ruchu, jak i sportowych wyjadaczy.

Czy żeby dołączyć do grupy musisz mieć doświadczenie w pilatesie?

Nie. Wszystkiego uczymy od podstaw: techniki ćwiczeń oraz obsługi urządzenia. Aczkolwiek jeżeli chodziłaś już wcześniej na pilates – będzie Ci łatwiej odnaleźć się na pierwszych zajęciach.

W co się ubrać na pilates na reformerze?

Najwygodniejsze będą legginsy, dopasowana koszulka i skarpetki z gumkami (tzw. ABS). Ważne, żeby ubranie przylegało do ciała. Ułatwia to trenerce ocenę poprawności wykonywanego ćwiczenia i wprowadzanie korekt.

Słuchaj uważnie trenerki

Reformer na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowane urządzenie. Podczas jego obsługi osoba niedoświadczona może się zgubić. Nie warto panikować. Zawsze słuchaj wskazówek trenerki i dokładnie wykonuj jej polecenia.